Kariyere giden yol en hızlı yol:
“e-MBA”

e-MBA nedir?
Günümüz iş dünyasında hızla yükselmenin yolu, kariyere uygun yüksek lisans ve doktora programı eğitimlerinden geçiyor. İş hayatının yoğun temposu içerisinde bu eğitimleri almanın en pratik yolu ise dünyanın birçok ülkesinde yaygınlaşan “Uzaktan Eğitim Sistemi”…  Uzaktan eğitim sistemi, geleneksel eğitim-öğretim modellerinden farklı olarak tamamen sanal ortamda yapılıyor, dersler; görüntülü, sesli, canlı ve interaktif olarak işleniyor. Sistemde öğrencinin kampüse gelme zorunluluğu bulunmuyor. Uzaktan fakat yüz yüze üniversite eğitimi veriliyor.  

e-MBA’in faydaları nelerdir?
 

Sistem, yüksek lisans eğitimini tamamlayamamış profesyoneller için bulunmaz bir fırsat. İş hayatının yoğun temposunda, yüksek lisans eğitimi alma imkanı bulamamış çalışanlar bu sistemde, mesai saatleri dışında sanal sınıflarda derslere katılabiliyor, katılamadıkları dersleri arşivden takip edebiliyor. Öğrencinin dersleri takip edebilmesi için yalnızca internet bağlantısına sahip bir bilgisayarı olması yeterli.  

Sanal Üniversite sayesinde her yerde eğitim

Zaman ve mekan sınırlaması olmadan, eğitimde fırsat eşitliği sağlayan Uzaktan Eğitim Merkezi(BUZEM)’inde İşletme, Sağlık Kuruluşları Yöneticiliği, Bankacılık-Finans, İnsan Kaynakları ve Örgütsel Değişim, Yönetim Bilişim Sistemleri Yükseklisans programlarında eğitim veriyor. Eğitiminin sonunda başarılı olan öğrenciler YÖK onaylı, ulusal ve uluslararası geçerliliğe sahip diplomalarını almaya hak kazanıyorlar.

Teknolojinin sağladığı eğitimde fırsat eşitliği

BUZEM’in geliştirilmesindeki temel amaçlardan biri de ülkemizde uzun süredir  tartışılan “eğitimde fırsat eşitliği” konusuna kesin bir çözüm getirmek. Beykent Üniversitesi, hem  kariyer hedefi olan profesyonellere hem de maddi imkansızlıklar nedeniyle uzak şehirlerde kazandığı üniversitelere gidemeyen öğrencilere gerçek bir üniversite eğitimini son derece uygun koşullarla sunuyor.  

“Tezsiz programlar için ALES şartı olmadan” olarak hemen eğitime başlama fırsatı.

Uzaktan Eğitim Yükseklisans programları "Tezsiz" programlar olduklarından ALES şartı bulunmuyor. Bu da kişinin zaman kaybetmeden yüksek lisans eğitimine başlamasına olanak sunuyor.  Bu fırsat kaçırılmamalı, kontenjan her program için 50 kişidir. Program 3 dönemde tamamlanıyor.

Engelli öğrenciler için bulunmaz bir fırsat

Sistemin sağladığı avantajlar engelli öğrenciler için de son derece cazip nitelikler taşıyor. Ulaşım sorunları yüzünden önlisans ve yüksek lisans eğitimi alamayan engelli öğrenciler, diğer öğrencilerle aynı şartlarda derslere katılma imkanı kazanıyor.

Lisans programları da sisteme ekleniyor

Yüksek lisans başvuruları Beykent Üniversitesi Taksim Kampüsü’nde yer alan Sosyal Bilimler Enstitüsü’nden yapılıyor. Sistemle ilgili ayrıntılı bilgiler http://buzem.beykent.edu.tr adresinde yer alıyor.