Sevgili Öğrenciler,                

Beykent Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu olarak, 2012 – 2013 eğitim ve öğretim yılında siz değerli öğrencilerimizle ilk kez buluşmanın heyecanını ve gururunu yaşamaktayız.

Multidisipliner bir eğitim ve öğretim anlayışı gözeten, uygulamalı ve teorik bilgilerin harmanlandığı Uygulamalı Bilimler Yüksekokulumuz'da, Gastronomi ve Mutfak Sanatları, Endüstriyel Ürünleri Tasarımı ve Sermaye Piyasaları ve Portföy Yönetimi bölümleri mevcuttur. Dört yıllık eğitim süresi sonunda lisans derecesi veren bölümlerimizde öğrencilerimiz, bir yarıyıllık dönemde stajlarını yapmak suretiyle, uzman eğitim kadromuzun aktardığı akademik bilgileri, staj döneminde edindikleri tecrübelerle bir sentez halinde işleyerek kendilerini profesyonel iş hayatına hazırlama imkanı bulacaklardır.

Bölümlerimiz, akademik ve mesleki bilgilerle donatılmış, takım çalışmasına yatkın, yenilikçi, yaratıcı, girişimci, gözlemleyen, analiz eden, sorunları en hızlı şekilde ve en kısa sürede çözen, sektöründe söz sahibi ve lider profesyoneller yetiştirmeyi amaç edinmişlerdir. 

Çağdaş, yenilikçi ve sürekli gelişim anlayışıyla, yaptığı çalışmalar ve araştırmalar ile lider ve çok tercih edilen örnek bir eğitim kurumu olma hedefiyle çıkılan bu yolda, desteklerini esirgemeyen Kurucumuz ve Mütevelli Heyeti Başkanımız Sayın Adem Çelik’e, Mütevelli Heyeti Üyelerimiz'e ve Sayın Rektörümüz'e şahsım ve öğretim üyelerimiz adına teşekkür eder, şükranlarımı sunarım.

Sevgili öğrenciler hepinize başarılı, mutlu ve huzurlu bir eğitim ve öğretim yılı dilerim.

Sevgi ve saygılarımla.

Doç.Dr. Hamparsun HAMPİKYAN

Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Müdürü