Haber Başlıkları
Speaking Club III
Üniversitemiz Öğrenci Dekanlığı tarafından düzenlenen “Speaking Club III” konulu söyleşi, 28 Mayıs 2015 Perşembe günü 13.00-14.30 saatleri arasında Beylikdüzü Yerleşkesi Konferans Salonunda gerçekleştirilecektir.

Danimarka Campus Vejle Çalışanları Gastronomi ve Mutfak Sanatları Mutfağımızı Ziyaret Etti
Üniversitemiz Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü Danimarka Campus Vejle’den gelen misafirlerini ağırladı.

BEYKENT ÜNİVERSİTESİ STAJYERLERİ İLE DARÜLACEZE’YE HİZMET EDECEK
Eğitimli ve içinde insan sevgisi olan bireyler yetiştirmeyi amaçlayan bir işbirliği için, Darülaceze Başkanı Dr. Aylin ÇİFTÇİ ve Beykent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M. Emin KARAHAN’ın katılımıyla staj protokolü  imzalandı.

Beykent Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Türk Sinemasının 100. Yılını Kutladı
Beykent Üniversitesi, her yıl geleneksel olarak düzenlenen Türk Sineması Sevgi Günü'nde bu yıl Türk Sinemasının 100. Yılını kutlandı. Birbirinden değerli sanatçıların katıldığı etkinliğe ilgi oldukça yoğundu.

Üniversitemiz Öğrencilerine İş Hayatı ve İş Arama Sürecinde Destek Olmak İçin İŞKUR İrtibat Noktası Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı (SKS) Biriminde Hizmete Girmiştir

MYO ÖĞR. GÖR. SERDAR KIÇIKLAR'IN BAŞARISI
MYO Öğr. Gör. Serdar Kıcıklar Konusu Seçim olarak belirlenen 19. Nehar Tüblek Karikatür Yarışmasında 1. Mansiyon ödülü almaya hak kazandı.

PSİKOLOJİ KLUBÜ YILIN EN AKTİF KULÜBÜ SEÇİLDİ
Beykent Üniversitesi Psikoloji Kulübü TPÖÇG tarafından yılın en aktif kulübü seçildi.

Beykent Üniversitesi'ne Avrupa Komisyonu'ndan Diploma Eki Etiketi Ödülü
Beykent Üniversitesi Avrupa Birliği tarafından Diploma Supplement Label ile ödüllendirilmiştir.

Duyuru Başlıkları
Akademik İlan hk.
* Dil Yeterliliği Olan Öğretim Üyesi Tercih Edilecektir. Üniversitemize 14 Öğretim Üyesi (Prof. Doç., Yrd.Doç.), 2 Araştırma Görevlisi alınacaktır.  Başvurular 14.06.2015 tarihine kadar  yapılacaktır. Öğretim Üyesi başvuruları, dilekçe ekinde YÖK formatlı özgeçmiş ve yayın listelerinin Personel Daire Başkanlığı'na posta ile ya da elden teslim edilmesi suretiyle yapılacaktır.  Araştırma Görevlisi başvuruları için detaylı bilgiye https://yoksis.yok.gov.tr/ilansayfa/ adresinden ulaşılabilir. Tüm başvurular ve değerlendirmeler gizli tutulacaktır.

Sinema -Televizyon (Türkçe) Bölümü Öğrencisi Çağrı İşbilir'in Başarısı
Üniversitemiz Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema – Televizyon (Türkçe) bölümü öğrencisi Çağrı İşbilir, Türkiye’nin ilk çevre temalı kısa film etkinliği olan 13. Uluslararası Çevre Kısa Film Festivalinde "Han" isimli belgesel filmiyle Halk Jürisi 2.lik ödülünü kazandı.

İnşaat Mühendislerine İnşaat Yüksek Mühendisi Olma Fırsatı
Lisans derecesini İnşaat Mühendisliğinden almış ve Yüksek Lisansını T.C. Beykent Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü İnşaat Mühedisliği Anabilim Dalı altında bulunan Tasarım ve Yapım Yönetimi  (Tezli/Tezsiz ) Yüksek Lisans Programları veya Deprem Riskli Yapılar ve Kentsel Dönüşüm Yüksek Lisans Programında yapan öğrencilerimize Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının 30.10.2014 tarih ve 75850160-303.01.01/63296 sayılı yazısına istinaden “İnşaat Yüksek Mühendisi” unvanı kullanma hakkı verilmiştir.

Prof. Dr. Yıldız Güzey ve Yrd. Doç. Dr. Hakan Bal Üstün Hizmet Ödülüne Layık Görüldü
Bu yıl onuncusu düzenlenen Küresel İşletmecilik Araştırma Sempozyomu (Global Business Research Symposium) Küresel Büyümenin Önündeki Engeller teması ile, Beykent Üniversitesi ev sahipliğinde, St. John’s Üniversitesi, Southern New Hampshire Üniversitesi ve Katowice Ekonomi Üniversitesi işbirliğiyle 27-29 Mayıs 2015 tarihleri arasında toplam 9 oturumda gerçekleştirildi.

Beykent Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. İlkay KANIK Post-doktora çalışması
Beykent Üniversitesi-Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü Öğretim Üyesi Yard. Doç. Dr. İlkay KANIK Post-doktora çalışması sürdürdüğü Amerika Birleşik Devletleri’nde 17 aylık bir program içinde The New School ve New York Üniversitesi’nde, dört ülkenin (Amerika, İtalya, Hindistan ve Türkiye) yemek filmlerini karşılaştırmalı olarak incelediği çalışmasını bitirmiştir.

Tüm Öğrencilerimizin Dikkatine!
Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’nın 29.05.2015 tarih ve 1212 sayılı yazısı uyarınca 5-9 Haziran 2015 tarihlerinde ders ve sınav konulmaması gerektiğinden 5 Haziran 2015 tarihinde yapılacak olan sınavlar 17 Haziran 2015, 9 Haziran 2015 tarihinde yapılacak olan sınavlar ise 18 Haziran 2015 tarihlerinde aynı saat ve salonlarda (Hukuk Fakültesi hariç) yapılacaktır. 5-9 Haziran 2015 tarihlerinde yapılacak olan dersler iptal edilmiştir.

Yabancı Diller Yüksekokulu Okutmanlık Bilim Sınavı Sonucu
Üniversitemize bağlı birimlere, 2547 Sayılı Kanunun ilgili maddeleri ve 31.07.2008 tarih ve 26953 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Naklen veya Açıktan Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına

Üniversitemiz İletişim Fakültesi Öğrencilerinin Başarısı
Üniversitemiz İletişim Fakültesi Televizyon Haberciliği ve Programcılığı Bölümü öğrencilerimizden Göksenin Koşar ve Merve Elyıldırım, TRT'nin düzenlediği Geleceğin İletişimcileri Yarışmasında ikinci oldu.

Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü Tarafından “Marka Yönetimi ve Dergi Yayıncılığı; Metro Gastro” Paneli Düzenlendi
Beykent Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü tarafından düzenlenen Marka Yönetimi ve Dergi Yayıncılığı, Metro Gastro konulu panel 04 Mayıs Pazartesi günü saat:14.30’de Taksim Yerleşkesi Adem Çelik Amfisinde gerçekleştirildi.

Beykent Üniversitesi 2015-2016 Yabancı Öğrenci Kayıtlarımız Başladı

2014 – 2015 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni
Beykent Üniversitesi 2014 – 2015 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni; 12 Haziran 2015 Cuma günü 15:00’da Sinan Erdem Spor Salonunda gerçekleştirilecektir.

Uluslararası Çevrenin Korunması Karikatür ve İllüstrasyon Yarışması 2014, Çin
Çin'de düzenlenen "Çevre ve Sağlık" konulu Uluslararası Çevrenin Korunması Karikatür ve İllüstrasyon Yarışmasında 2014'te Türkiye'den Serdar Kıcıklar profesyonel grupta (Sosyal Grup Altın) kategorisinde knowledge and thinking green ad’lı eseriyle Birincilik Ödülü'nü kazandı.

2014-2015 Bahar Dönemi Sosyal Bilimler Enstitüsü Ders Programı
Sosyal Bilimler Enstitüsü 2014-2015 Bahar Dönemi Ders Programı İçin Tıklayınız.

2014-2015 Bahar Dönemi Fen Bilimleri Enstitüsü Ders Programı Hk.
Fen Bilimleri Enstitüsü 2014-2015 bahar dönemi ders programı için tıklayınız.

ERASMUS PERSONEL DERS VERME / EĞİTİM ALMA HAREKETLİLİĞİ
2014-2015 Eğitim Öğretim yılında Erasmus programı kapsamında yurtdışında anlaşmalı olduğumuz üniversitelerde Personel Hareketliliği’ne katılmak isteyen akademik / idari personellerimiz için başvurularımız başlamıştır.

Üniversitemiz Mühendislik – Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümümüzün Başarısı
Üniversitemiz Mühendislik Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü öğrencilerimizden Bekir Kocaeren ve Koray Pekak büyük bir başarıya imza attı.

Sinema Televizyon (İngilizce) Bölümü 3. Sınıf Öğrencimiz Deniz Özden’ in Büyük Başarısı
Üniversitemiz Sinema Televizyon( İngilizce) Bölümü öğrencimiz Deniz Özden "Bir Maç Günlüğü" adlı kısa filmi ile ulusal ve uluslararası alanda katıldığı birçok festival ve yarışmada birbirinden değerli ödüller almıştır.

Siz de Bir Hayat Kurtarmak Istemez misiniz?
Siz de bir hayat kurtarmak için KEMİK İLİĞİ VERİCİSİ olabilirsiniz. 

Güzel Sanatlar Fakültesi Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümü Öğrencimiz Melisa Aslan’ın Büyük Başarısı
Güneydoğu Anadolu Halı İhracatçıları Birliği (GAHİB) ve Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) işbirliğiyle bu yıl beşincisi düzenlenen ‘5. Halı Desen Tasarım Yarışması’nda üniversitemiz Güzel Sanatlar Fakültesi Tekstil ve Moda Tasarım Bölümü öğrencisi Melisa Aslan’ın tasarımı 109 eser arasından Birincilik Ödülüne layık görüldü. Yarışma Şehitkâmil Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü Panoramik Mutfağının Açılışını Sürpriz Şefler Yaptı
Üniversitemiz Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü’nün en iyi ekipmanlarla hazırlanan panoramik mutfağının açılışı sürpriz şeflerle yapıldı.

YABANCI UYRUKLU ÖĞRENCİLERİN GENEL SAĞLIK SİGORTASI KAPSAMINA ALINMASI
Yapılan yeni düzenleme ile, Ülkemizde öğrenim gören bütün yabancı uyruklu öğrencilerin, öğrenim gördükleri  okullara ilk kayıt yaptırdıkları tarihden itibaren üç ay içerisinde, Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü/Sosyal Güvenlik Merkezine yazılı talepte bulunarak genel sağlık sigortalısı olmaları gerekmektedir.

Bahar İsyancıdır, 4. Uluslararası Keşmir Film Festivali’nde En İyi 2. Film Seçildi
Yönetmenliğini Beykent Üniversitesi İletişim Fakültesi Yeni Medya Bölüm Başkanı Selma Köksal'ın yaptığı Volga Sorgu, Selma Köksal, Çimen Baturalp, Yıldıray Şahinler, Kemal Kocatürk, Şeyda Terzioğlu'nun başrollerini paylaştığı, Ali Arslan ve Selma Köksal'ın bağımsız yapımcılığını üstlendiği Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü geri ödemeli Yapım sonrası desteği ile desteklenen, Selma Köksal'ın senaryosunu yazdığı "Bahar İsyancıdır" adlı sinema filmi Uluslararası Kashmir Film Festivali'nde uluslararası yarışma bölüminde en iyi 2. sinema filmi ile ödüllendirilmiştir. Ödülü, bizzat filminin yönetmeni Selma Köksal, Hindistan'ın Kashmir Bölgesi Srinagar kentinde 22 Ağustos gecesi düzenlenen törenle almıştır.

Beykent Üniversitesi Mimarlık Bölümü Öğrencilerinin Başarısı
Türk Yapısal Çelik Derneği tarafından Borusan Mannesmann ana sponsorluğunda düzenlenen 14. Prosteel Çelik Yapı Tasarımı Öğrenci Yarışması Mimarlık öğrencilerimizin büyük başarısı ile sonuçlanmış ve 2. lik ödülünü Beykent Üniversitesi Mimarlık Bölümü’ ne taşınmıştır.

MYO PATOLOJİ LABORATUVAR TEKNİKLERİ PROGRAMI İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİNE GEZİ DÜZENLEDİ
Meslek Yüksekokulu Patoloji Laboratuvar Teknikleri Programı İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Histoloji ve Embriyoloji Anabilim Dalına gezi düzenledi.

KÜTÜPHANE ÇALIŞMA SAATLERİ

Üniversitemiz Gastronomi Bölümü Kore Yemekleri Yarışmasında Şampiyon Oldu
İstanbul Kore Cumhuriyeti Baş Konsolosluğu ile İstanbul Kore Turizm Ofisinin ortaklaşa düzenlediği Kore Yemekleri Yapma Yarışması Final Bölümü 09 Kasım 2013 tarihinde Taksim Gaya Restoranda gerçekleşti.

Üniversitemiz Mühendislik – Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümümüzün Başarısı
Üniversitemiz Mühendislik Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü öğrencilerimizden Mesut Altun ve Ahmet Rauf Bağ büyük bir başarıya imza attı.

Beykent Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü Öğrencileri Eğitimlerini Klinik Psikoloji Stajıyla Taçlandırıyor
T.C. Beykent Üniversitesi’nin 2012-2013 Eğitim-Öğretim Yılından itibaren T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu İstanbul İli Bakırköy Kamu Hastaneleri Birliği ve Anadolu Kuzey Kamu Hastaneleri Birliği ile imzalanan protokol gereğince öğrencilerimiz, söz konusu hastane birliklerine bağlı kurumlarda hiçbir önkoşul aranmadan ‘Klinik Psikoloji’uygulamalı stajlarını yapabileceklerdir. 

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. M. Emin KARAHAN; “Yılın En İyi Akademisyeni” Ödülüne Layık Görüldü
“Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi 2. Geleneksel Mezuniyet Şöleni” kapsamında bu yıl ilk defa gerçekleşen “Uşak İşletme ve Ekonomi Kulübü 2010 Yılı Hizmet ödülleri” sahiplerini buldu.