Dekan Mesajı

Beykent Üniversitesi İletişim Fakültesi olarak amacımız, yeni iletişim teknolojilerine ve ortamlarına hâkim ve bunları etkili kullanabilen, toplumsal sorumluluk sahibi, eleştirel düşünebilen yaratıcı iletişimciler yetiştirmektir. Bu amacı gerçekleştirebilmek için; Görsel İletişim, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık, Televizyon Haberciliği ve Programcılığı, Yeni Medya Bölümleri’nden oluşan Beykent Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde kuram ve uygulamayı birleştiren özgün bir eğitim programı izlenmektedir.

Bütünleşik eğitim programımızla öğrencilerimiz, toplumsal ve insani bilimleri kapsayan genel eğitimin yanı sıra, hem kendi alanlarında uzmanlaşmalarını sağlayan bilgi ve becerileri kazanırlar hem de bu kazanımlarını fakültemiz bünyesindeki diğer alanlarda kullanabilme olanağına kavuşurlar. İletişim Fakültesi’nin disiplinlerarası ve çok disiplinli öğretim anlayışı, öğrencilerimizin gelecekte doğru kariyer planlaması yapmalarına da yardımcı olacaktır.  

Bunlara ek olarak, fakültemiz bünyesinde yer alan, öğretim üyelerimizin önderliğinde faaliyet gösteren öğrenci kulüpleriyle, öğrencilerimiz sektör profesyonelleri ile çeşitli seminerler, konferanslar ve organizasyonlar düzenleyerek hem alanlarında uygulama yapmakta hem de iletişim sektörü ile tanışma olanağına sahip olmaktadırlar.

Lisans eğitimleri süresince kazandıkları bilgi ve becerileri akademik anlamda daha da ilerletmek isteyen öğrencilerimiz, Beykent Üniversitesi’ndeki ilgili yüksek lisans programlarıyla bunu gerçekleştirebilirler.  

Prof. Dr. Nihat KÜÇÜKSAVAŞ

Dekan