Oyunculuk Bölümü


Oyunculuk Bölümü, Güzel Sanatlar Fakültesi içerisinde Sinema-TV Bölümü ile birlikte dramatik sanatlar dalında eğitim vermektedir. Sahne teknikleri, ses, konuşma, oyunculuk teknikleri, metin çözümlemeleri, estetik, felsefe, performans, dans, yaratıcı drama, müzik, akrobasi ve kamera karşısında oyun gibi dersler alacak olan öğrenciler; sahne, sinema ve televizyon oyunculuğu alanında yetişeceklerdir.


Oyunculuk Bölümü öğrencileri Sinema-TV Bölümü öğrencilerinin hazırlamış oldukları filmlerde oynayarak deneyim kazanacaklar, Sinema-TV Bölümü öğrencileri ise filmlerinde Oyunculuk Bölümü öğrencilerini oynatarak oyuncu yönetimi ve sahneleme konularında birikimlerini zenginleştireceklerdir.

Oyunculuk Bölümünden mezun olan öğrenciler; sinema, tiyatro, televizyon, radyo, tanıtım ve reklam ile ilgili tüm kurum ve kuruluşlarda oyuncu, sunucu, spiker, seslendirme sanatçısı olarak çalışma olanaklarına sahiptir.

Beykent Üniversitesi Özel Yetenek Sınavı ile öğrenci alınmaktadır. Bölümün eğitim dili Türkçe'dir, İngilizce hazırlık eğitimi isteğe bağlıdır.


Yrd. Doç. Dr. Elif  İSKENDER

Bölüm Başkanı