Grafik Tasarım Bölümü
 

Günümüzde, grafik tasarım, uygulamalı sanat dalları içinde önemli bir yer tutmaktadır.  Genel anlamda, görsel ve metinsel ögeleri kullanmak suretiyle  bir düşünceyi belli bir ifade (dışavurum) ve bütünlük içerisinde planlamaya ve iletmeye yönelik çalışmaları kapsar.

Beykent Üniversitesi Grafik Tasarım Bölümü’nde verilen eğitim, plastik sanatları “referans noktası” alan olgusal bir temele dayalıdır.  Amaç, bu disiplin  kapsamındaki kuram ve  uygulamaları araştırmak ve yaratıcı uygulamalar yapmaktır.
 
Bu bağlamda öncelikli hedef, grafik sanatlarda deneyimli,  yenilikçi ve yaratıcı tasarımcılar yetiştirmek; tasarım ve üretim aşamalarında evrensel ölçütlere ulaşmaktır.
 

Program; reklamcılık, desen, baskı-resim, illüstrasyon ve etkileşimli tasarım alanlarında  birtakım stüdyo projelerinden sonra, bireysel bir mezuniyet çalışması ile sona ermektedir.
 

Grafik Tasarım Bölümünde  zorunlu staj süresi 30 iş günüdür. Öğrenciler, en az ilk iki dönemi ( 60 AKTS) başarılı
 bir biçimde tamamladıktan sonra bölümün  onayladığı reklam ajanslarında, yayınevlerinde, matbaalarda veya medya merkezlerinde  staj yapabilirler.

Beykent Üniversitesi Özel Yetenek Sınavı ile öğrenci alınmaktadır. Bölümün eğitim dili Türkçe olup hazırlık eğitimi isteğe bağlıdır.

 

Prof. Dr. Adem GENÇ

Bölüm Başkanı